بوستر پمپ, پمپ

بوستر پمپ آب

بوستر پمپ آب

راه حلی مناسب جهت تامین فشار آب  !

آیا تا بحال با مشکلاتی نظیر کمبود فشار در سیستم های آبرسانی خود مواجه شدید؟ به طور کلی برای حل این مشکل از پمپ ها استفاده می گردد. اما در مواقعی خاص، پمپ ها به تنهایی قادر به تامین فشار مورد نیاز نیستند. در این صورت از تجهیزاتی نظیر بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی استفاده می گردد. این تجهیزات از اتصال سری یا موازی پمپ هایی مانند پمپ آب خانگی، سانتریفیوژ، حلزونی و طبقاتی تشکیل شده اند. البته در بوستر پمپ کنترلر و سایر قطعاتی نیز وجود دارد که در ادامه مفصلا ذکر شده است. شما می توانید جهت خرید بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت و نیز استعلام قیمت بوستر پمپ آب با شماره 44965607-021 تماس حاصل نمایید. شهر پمپ آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه محاسبه بوستر پمپ آتش نشانی و آبرسانی نیز می باشد.

مزایای استفاده از بوستر پمپ آب نسبت به پمپ

مهم ترین تفاوت پمپ و بوستر پمپ، در تعداد آن ها و لوازم جانبی است که فقط در بوستر پمپ ها وجود دارد. استفاده از این لوازم، عملکرد و طرز کار بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی را بهبود می بخشد. به طور مثال نمونه ای از تجهیزات به کار رفته در بوستر پمپ کنترلر می باشد. این قطعه همراه با سنسور سنجش فشار، امکان هوشمند سازی بوستر پمپ ها را فراهم می کند. به این صورت که خود بوستر تشخیص می دهد که جهت تامین فشار، چند پمپ و با چه دوری کار کند. همچنین در صورت لزوم قابلیت زدن چندین ظرفیت مختلف را نیز برای پمپاژ آب فراهم می کند. در ادامه فهرستی از قطعات به کار رفته در یک بوستر پمپ آورده شده است.

بوستر پمپ کنترلر

نحوه انتخاب بوستر پمپ

نحوه انتخاب و خرید بوستر پمپ دور متغیر یا دور ثابت نیز مانند هر پمپ دیگری وابسته به موارد زیر می باشد.

  • نقشه تابلو برق بوستر پمپ
  • نحوه اتصال پمپ ها. اتصال موازی پمپ ها به منظور تامین میزان دبی بالا و اتصال سری جهت افزایش هد، انجام می گیرد.
  • محاسبه بوستر پمپ آتش نشانی (میزان توان و فشار)

شهر پمپ به عنوان یکی از با تجربه ترین سازندگان انواع بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی، خدمات ساخت بوسترپمپ را نیز ارائه می دهد. نکته قابل توجه در این فرآیند، محاسبه بوستر پمپ آتش نشانی و آبرسانی است که شهر پمپ متناسب با میزان هد و دبی مد نظر مشتری، این محاسبه را انجام می دهد. همچنین از دیگر مزایای استفاده از بوسترپمپ ساخت شهر پمپ، میزان هزینه های آن هاست. چراکه قیمت بوستر پمپ آب بسیار مقرون به صرفه می شود. زیرا شهر پمپ با همکاری با برند های مختلف، هزینه های ناشی از خرید را بدون واسطه تقبل می کند.

انواع بوستر پمپ ها

به طور کلی بوستر ها به دو نوع بوستر پمپ آبرسانی یا دور متغیر و بوسترپمپ آتش نشانی یا دور ثابت تقسیم می شوند. در ادامه به توضیح کلی این دو دسته به اختصار پرداخته شده است. از این طریق امکان خرید بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت و انتخاب درست آن ها ساده تر می شود.

  1. بوستر پمپ های آتش نشانی (دور ثابت)

کاربرد این پمپ ها در موارد اطفا حریق بوده و فشار به میزان ثابتی نگه داشته می شود. به این ترتیب با توجه به میزان فشار تعریفی، در صورت نیاز پمپ ها خاموش یا روشن می شوند.

  1. بوستر پمپ های آبرسانی (دور متغیر)

در این مدل میزان هد و آبدهی مورد نیاز، با تغییر در سرعت الکتروموتور ها و تعداد پمپ های مشغول به کار تغییر کرده و تامین می گردد.

خرید بوستر پمپ

تفاوت های بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی

  • اولین تفاوت بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی در کاربرد آن هاست. نوع دور متغیر برای آبرسانی و دور ثابت برای آتش نشانی می باشد.
  • با توجه به کارکرد آن ها، نوع آتش نشانی صرفا برای مواقعی خاص بوده و نوع آبرسانی پیوسته در حال کار و پمپاژ آب مصرفی است.
  • از دیگر تفاوت های این دو بوستر پمپ، وجود تجهیزات موجود در ساختمان آن هاست. بوستر پمپ های آتشنشانی بر خلاف بوستر پمپ آبرسانی، فاقد اینورتر یا کلکتور و پرشر ترانسمیتر می باشند. زیرا وظیفه این تجهیز، اتوماتیک کردن و کنترل پمپ هاست که عملا در بوستر پمپ دور ثابت بلااستفاده می باشد.
  • از دیگر تفاوت ها در تابلو برق آن هاست. در تابلو برق بوسترپمپ آب رسانی درایو کنترل دور موتور وجود دارد که از پرشر ترانسمیتر فرمان گرفته و دور پمپ ها را تنظیم میکند. ولی در نوع آتشنشانی این مورد وجود ندارد و پمپ با حداکثر ظرفیت خود کار می کند.

شما می توانید سایر تفاوت های بوسترپمپ دور ثابت و دور متغیر را در مقاله زیر مطالعه بفرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *