کلید پرشر ترانسمیتر, لوازم جانبی

ترانسمیتر فشار

عملکرد-ترانسمیتر-فشار

ترانسمیتر فشار به عنوان یک دستگاه مهم در فرآیند های مختلفی کاربرد دارد. این ابزار می‌تواند از به وجود آمدن بسیاری از فجایع و خسارت ها جلوگیری کند. این وسیله در بازار با عنوان پرشر ترانسمیتر و یا ترانسدیوسر فشار هم شناخته می شود. وظیفه آن اندازه گیری فشار است ولی علاوه بر این کنترل آن را نیز بر عهده دارد که در فرآیندهای صنعتی بسیار قابل توجه است.

در ادامه بیشتر راجع به عملکرد ترانسمیتر فشار و انواع آن توضیح می دهیم. برای خرید اینترنتی ترانسمیتر فشار می توانید به سایت شهر پمپ مراجعه نمایید. همچنین خرید اینترنتی ترانسمیتر فشار این امکان را به شما می دهد که به کاتالوگ موجود در سایت دسترسی پیدا کنید تا بتوانید ترانسمیتر مناسب خود را نتخاب نمایید. در ضمن ارسال تمام محصولات شهر پمپ رایگان می باشد.

عملکرد ترانسمیتر فشار

این ترانسمیتربا نام های سنسور فشار و ترانسدیوسر فشار نیز در بازار ایران شناخته می شود. بهترین وسیله ی ممکن برای اندازه گیری فشار و سپس گزارش آن به اتاق کنترل می باشد. نصب آن به شکل‌های مختلفی امکان پذیر است که می‌تواند در یک سیستم لوله کشی ساده و معمولی یا در یک مخزن بسیار بزرگ اندازه گیری فشار را انجام دهد.

این ترانسمیترها می توانند تغییرات مکانیکی که در اثر فشار به وجود آمده  را تبدیل به داده های دیجیتالی کنند. همین طور تغییرات فشار را در شرایط های متفاوت اندازه گیری کنند و آن را به شکل یک عدد دیجیتالی گزارش دهند. مثلا بعضی از این ترانسمیترها که وابسته به مواد پیزوالکتریک هستند، نیروی مکانیکی را تبدیل به جریان الکتریکی می کنند.

کاربرد های ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر کاربرد های فراوانی دارد به خصوص در کار های صنعتی و خودرو سازی. کاربرد های دیگر آن اندازه گیری جریان، اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا که در هواپیما، ماهواره و هواشناسی کاربرد دارد. آزمایش نشتی و اندازه گیری ارتفاع و عمق که برای اندازه گیری وضعیت جسم موجود درآب مثل زیردریایی ها و یا سطح ارتفاع مایع مخازن به کار می رود.

انواع ترانسمیتر فشار

بیش از ۵۰ نوع ترانسمیتر فشار در بازار موجود می باشد که هر کدام از این دستگاه ها به سبک و شیوه خاصی کار می کنند. که به توضیحات چند نمونه از آن ها می پردازیم.

ترانسمیتر اختلاف فشار یا ترانسمیتر فشار تفاضلی

ترانسمیتر اختلاف فشار یا ترانسمیتر فشار تفاضلی دو ورودی دارند که هر کدام از این قسمت ها وظیفه اندازه گیری فشار در یک طرف را بر عهده دارند. از پرده دیافراگمی یا حسگرهای فلزی برای نشان دادن تغییرات فشار استفاده می شود. این نوع ترانسمیتر برای اندازه گیری اختلاف فشار بین دو مخزن و یا دو طرف یک لوله به کار می روند.

نمایشگر ترانسمیتر فشار یا ترانسمیتر دارای نمایشگر

این ترانسمیتر در محیط هایی که امکان حضور اپراتور در آن محل امکان داشته باشد کاربرد دارد. در این دستگاه از یک نمایشگر ترانسمیتر فشار برای نمایش فشار به صورت لحظه ای استفاده می شود. همچنین مقدار اندازه گیری را به اتاق کنترل ارسال می کند.

ترانسمیتر فشار قلمی

این مدل شبیه شمع خودرو و باتری قلمی است که به دلیل اندازه کوچک و نصب راحت استفاده های زیادی دارند. به دلیل انتهای رزوه دار به مخزن یا به سیستم لوله کشی متصل می‌شوند.

ترانسمیتر دیافراگمی

روش اتصال برخی از این ترانسمیترها به مدل قلمی شباهت دارد ولی در بیشتر مدل ها متفاوت است. در این ترانسمیتر حسگر آن به صورت پرده دیافراگم می باشد که با توجه به تغییر فشار تغییر می‌ کند.

نمونه های دیگر آن ترانسمیتر ضد انفجاری، ترانسمیتر صنعتی و ترانسمیتر هوشمند می باشد. که نوع هوشمند آن سرعت و دقت بالایی دارد و این ویژگی باعث کنترل دقیق تر فرآیند می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *