شیلنگ تحت فشار, لوازم جانبی

شیلنگ تحت فشار چیست ؟

شیلنگ تحت فشار چیست

مقدمه

در مقالات پیشین به دفعات، گفتیم که پمپ آب خانگی دارای لوازم جانبی های مختص خود می باشد. یکی از آن ها شلنگ منبع تحت فشار نام دارد. به این قطعه با توجه به کاربردی که دارد، شیلنگ رابط پمپ آب نیز گفته می شود. از آنجاییکه خرید شیلنگ تحت فشار برای استفاده از پمپ های آب ضروری است، اینکه اصلا شیلنگ تحت فشار چیست ، اهمیت پیدا می کند. شما می توانید برای استعلام قیمت شیلنگ پمپ آب با شماره 44965607-021 تماس حاصل فرمایید.

شیلنگ تحت فشار چیست ؟

به طور کلی تمامی انواع شلنگ منبع تحت فشار به عنوان رابطی بین پمپ با سایر قطعات آن استفاده می شوند. به همین خاطر به صورت عامیانه با نام شیلنگ رابط پمپ آب نیز شناخته می شوند. این شیلنگ ها معمولا در نصب پمپ های آب خانگی ، یک سرشان به منبع تحت فشار متصل می شود. سر دیگرشان یا مستقیما به خود پمپ اتصال یافته و یا به پنج راهی وصل می شود. و نهایتا پنج راهی به پمپ آب متصل می گردد. همچنین لازم به ذکر است این شیلنگ ها دارای زانوی خم یا اصطلاحا چپقی نیز می باشند.

انواع شلنگ منبع تحت فشار

همانطور که از توضیحات بالا مشخص است، بدیهی است که این قطعات نمی توانند تنوع بالایی داشته باشند. چرا که از ساختمان بسیار ساده ای برخوردار هستند. تنها تفاوت آن ها می تواند در طول شیلنگ رابط پمپ آب باشد که به شرح زیر هستند. با توجه به این موضوع، قیمت شیلنگ پمپ آب در مدل های مختلف هم خیلی با هم تفاوت ندارد.

 1. شیلنگ 80 سانتی متری

 2. شیلنگ 100 سانتی متری

کاربرد شیلنگ انبساط پمپ آب

از آنجاییکه این شیلنگ از لوازم جانبی پمپ به حساب می آید، پس در سیستم های آبیاری و آبرسانی استفاده می شود. وظایف آن ها در این قبیل سیستم ها به قرار زیر می باشد.

 • نصب و راه اندازی پمپ های آب
 • برای انتقال آب از پمپ به مخازن تحت فشار

مزایا و معایب شیلنگ منبع انبساط پمپ آب

از جمله مزایای این قطعات برای استفاده هر چه بهتر از پمپ ها را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

 • آسان شدن نصب پمپ آب
 • جلوگیری از نشتی سیال
 • دارای مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت
 • انعطاف پذیری بالا به واسطه کاربردی که دارد
 • کاملا بهداشتی به منظور استفاده در آب های آشامیدنی

از نکات منفی قابل توجه برای خرید شیلنگ تحت فشار نیز باید به موارد زیر اشاره کرد.

 • محدودیت طول شلنگ (نهایتا تا 1 متر)
 • میزان تحمل فشار دائمی حداکثر تا 10 بار و در موارد تست حداکثر تا 16 بار
 • نیازمند تعویض پس از مدتی کارکرد یا به دلیل عوامل محیطی
 • محدودیت در سایز (غالبا موجود در اندازه های یک اینچی)

خرید شیلنگ تحت فشار و نحوه انتخاب آن

ساده بودن طراحی این قطعات باعث می شود که خرید آن ها نیز، نیازمند دانش تخصصی نباشد. معمولا توجه به موارد زیر می توان به داشتن انتخابی صحیح کمک نماید. هرچند بهره مندی از راهنمایی های یک متخصص نیز نمی تواند در این زمینه بی تاثیر باشد.

 • میزان طول شیلنگ
 • توجه به برند (زیرا این قطعات، مصرفی هستند و انتخاب برند با کیفیت روی افزایش طول عمر آن ها موثر است.)

جنس شیلنگ منبع انبساط پمپ آب

به طور کلیشلنگ های تحت فشار، درای جنسی گالوانیزه هستند. روکش آن ها نیز از استیل ضد زنگ ساخته می شود. همچنین در ساخت تیوپ داخلی آن ها نیز از لاستیک های بهداشتی همچون EPDM استفاده می گردد.

فروش اینترنتی شلنگ منبع تحت فشار

خرید شیلنگ تحت فشار به صورت آنلاین، امکان استعلام لیست قیمت شیلنگ پمپ آب را با یک تماس تلفنی فراهم می نماید. همچنین درکمترین زمان ممکن، می توانید مناسب ترین نوع آن را متناسب با پمپ خود، تهیه نمایید. در این زمینه از طریق راه ارتباطی 44965607-021 از مشاوره های رایگان کارشناسان ما نیز بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *