پمپ, پمپ دنده ای

پمپ دنده ای پتروپمپ

پمپ دنده ای پترو

برند پترو (PETRO)

در مقالات قبلی به بررسی پمپ ها ی دنده ای برندهای مختلف و نیز تفاوت پمپ دنده ای داخلی و خارجی پرداخته شده است. یکی از شرکت های داخلی تولید کننده پمپ دنده ای تک فاز و سه فاز، پمپ دنده ای پترو می باشد. با ما همراه باشید تا با مواردی نظیر ساخت پمپ دنده ای این برند و ویژگی های آن آشنا شوید.  

برند پترو متعلق به شرکتی ایرانی می باشد که فعالیت خود را به عنوان تولید کننده پمپ دنده ای از چندین سال قبل شروع کرده است. تولید این کمپانی بر پایه دانش فنی قوی و استفاده از تجهیزات پیشرفته می باشد. از جمله ی پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ دنده ای پتروست که در ادامه، مشخصات فنی پمپ پترو نیز ارائه شده است. لازم به ذکر است که با تماس با شماره 44965607-021 می توانید از قیمت این پمپ های دنده ای مطلع شوید.

برند پترو پمپ

ویژگی های پمپ دنده ای پترو

ساخت پمپ دنده ای برند پتروپمپ متناسب با پمپاژ ویسکوزیته های مختلف صورت می گیرد. به این صورت که برای ویسکوزیته های کمتر با محرک های برقی و برای ویسکوزیته های بیشتر با یک واسط جعبه دنده کاهنده انجام می شود. در ادامه ویژگی های فنی انواع مدل های آن آورده شده است.

نام سری حداکثر هد (متر) حداکثر دبی (مترمکعب بر ساعت) جنس بدنه و چرخدنده
ASP4-ZPP4 60 6.24 چدن، فولاد
ASP5-ZPP5 60 8.94 چدن، فولاد
ASP6-ZPP6 60 12.3 چدن، فولاد
ASP7-ZPP7 60 16.08 چدن، فولاد
ASP8-ZPP8 60 28.2 چدن، فولاد
ASP9-ZPP9 60 36.61 چدن، فولاد
ASP10-ZPP10 60 64.19 چدن، فولاد
ASP15 60 265.92 چدن، فولاد
ASP20 60 68.34 چدن، فولاد

برند پترو دارای انواع داخلی و خارجی می باشد. تفاوت پمپ دنده ای داخلی و خارجی همانطور که در جدول بالا نیز مشاهده می کنید، در میزان دبی آن ها مشهود است.

مزایای پمپ دنده ای پترو

مهم ترین نکته در ساخت پمپ دنده ای پتروپمپ، تولید آن ها در دو نوع پمپ دنده ای تک فاز و سه فاز می باشد. همچنین این پمپ ها با جنس های مختلف برنج و استیل در بازار فروش موجود هستند. متریال استفاده شده در قطعات آن ها نیز به ترتیب به شرح زیر می باشد. بدنه این پمپ ها از جنس چدن، چرخ دنده ها و محور های پمپ از فولاد کربنی و یاتاقان آن ها از فولاد می باشد. طراحی و ساخت پمپ دنده ای به ساده ترین حالت ممکن و استفاده آسان از دیگر ویژگی های مثبت این محصولات به حساب می آید.

هزینه تعمیر و نگهداری پمپ های پترو نیز بسیار پایین می باشد. از جمله مزایای دیگر قابل ذکر، می توان به ساختمان جمع و جور آن ها اشاره کرد. همین طور تنوع مدل از لحاظ اندازه و میزان دبی در پمپ های دنده ای پترو پمپ بسیار بالا می باشد. یک سال گارانتی تعویض و تا 10 سال خدمات پس از فروش یکی دیگر از دلایل اثبات کیفیت بسیار قوی این محصولات است.

ساخت پمپ دنده ای

کاربردهای پمپ دنده ای پترو

به صورت کلی موارد استفاده این پمپ ها، برای هر نوع سیال رقیق یا غلیظ فاقد ذرات جامد می باشد. از جمله این سیالات می توان به فهرست زیر اشاره کرد.

  • انواع روغن
  • نفت و فرآورده های نفتی
  • پمپاژ قیر
  • ملاس ها
  • مواد قلیایی (باز ها)
  • هر نوع سیال جلا دهنده و رقیق کننده
  • در سیستم های روان سازی و خنک کاری ماشین آلات
  • سیستم های محرک هیدرولیکی با فشار کم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *