پمپ, پمپ شناور

پمپ شناور پمپیران

پمپ شناور پمپیران

پمپ های شناور یکی از پر قدرت ترین پمپ های آب به شمار می روند که علت آن نیز وجود چندین پروانه به جای یک عدد در ساختمان آن ها می باشد. بنابراین می توان از آن ها در انتقال آب برای اختلاف ارتفاع های بالا استفاده نمود. این محصولات تولید کنندگان بسیاری دارد. اما یکی از با کیفیت ترین های آن ها، پمپ شناور پمپیران نام دارد.

علاوه بر برند فوق الذکر، امروزه به دلیل ویژگی های این پمپ ها که مصارف استفاده از آن ها را تا حد زیادی در صنایع افزایش می دهد، شرکت های داخلی و خارجی بسیاری اقدام به ساخت آن ها نموده اند. بنابراین داشتن اطلاعات کافی از هر برند به منظور داشتن انتخابی مناسب با نیاز مد نظر خود، امری ضروری به حساب می آید. با توجه به این موضوع در ادامه به تشریح این محصولات بر اساس کاتالوگ پمپ شناور پمپیران پرداخته شده است. هرچند که شهر پمپ نیز می تواند مرجعی مناسب برای پیشنهاد بهترین برند، محسوب شود.

برند پمپیران (PUMPIRAN)

برند پمپیران مربوط به شرکتی ایرانی بوده که فعالیت خود را از سال 1354 در تولید و عرضه انواع پمپ و الکتروموتور شروع نموده است. نکته مهم در رابطه با محصولات این برند، استفاده از آخرین پیشرفت های تکنولوژیکی در طراحی و ساخت آن ها می باشد که باعث شده است، محصولات این شرکت امروزه به کشور های دیگر نیز صادر شود. از جمله ی پر استفاده ترین پمپ های تولیدی پمپیران هم، پمپ شناور می باشد که در ادامه توضیحات بیشتری از آن بر اساس کاتالوگ پمپ شناور پمپیران ارائه شده است.

برند پمپیران

ویژگی های پمپ شناور پمپیران

بر اساس کاتالوگ پمپ شناور پمپیران ، محصولات پمپ شناور پمپیران در 4 دسته کلی تقسیم بندی می شوند. با این وجود مشخصات فنی آن ها نظیر هد، دبی و متریال مورد استفاده در ساخت شان به گونه ای در نظر گرفته شده است که برای غالب نیاز های بازار مورد استفاده قرار گیرند. البته این تفاوت در مشخصات هر مدل، روی قیمت هر یک از آن ها نیز تاثیر گذار است. در ادامه تمامی این موارد به صورت خلاصه در جدولی به شرح زیر آورده شده است.

نام سری حداکثر هد (متر) حداکثر دبی (متر مکعب بر ساعت) جنس بدنه
SHV 180 180
URD 263 24 استنلس استیل
جریان شعاعی 500 100 متریال مقاوم در برابر آب شور
جریان مختلط 432 580 متریال مقاوم در برابر آب شور

مزایای پمپ شناور پمپیران

همانطور که از جدول بالا نیز مشخص است، از مهم ترین مزایای پمپ های شناور برند پمپیران، تفاوت در ویژگی های هر یک از مدل ها نسبت به مدل های دیگر می باشد. این تفاوت ها علاوه بر هد و دبی، اندازه دهانه خروجی و متریال به کار رفته در ساختار آن ها را هم در بر می گیرد. به این صورت که دهانه آن ها در اندازه های از 2 اینچ تا بالاتر را پوشش داده و از دو جنس استیل و چدن در ساخت شان استفاده می گردد.

البته لازم به ذکر است که علاوه بر جنس، نوع پروانه های به کار رفته در این پمپ ها نیز متفاوت بوده و شامل دو نوع شعاعی و مختلط می شود.

پمپ شناور ایرانی

همچنین این محصولات امکان کار با هر دو برق تک فاز و سه فاز را دارند. طرق نصب آن ها نیز معمولا عمودی بوده، اما در برخی موارد خاص بنا به تعداد پروانه های استفاده شده در آن ها و نیز اندازه الکتروموتورشان، به صورت عمودی هم نصب می گردند. هرچند که در هر دو حالت، نصب این پمپ ها بسیار ساده می باشد.

امکان ساخت این پمپ ها از یک تا چند طبقه و نیز داشتن راندمان و استحکام بالا از دیگر مزایای آن ها محسوب می شود. همچنین طراحی انواع پمپ شناور پمپیران به نحوی صورت گرفته است تا هم هزینه های نگهداری بالایی نداشته باشند و هم از سر و صدای کمی هنگام کار برخوردار باشند.

کاربرد های پمپ شناور پمپیران

معمولا پمپ های شناور به منظور تخلیه چاه ها، مخصوصا چاه های باریک طراحی شده اند و برای اینکه بتوانند چاه های عمیق تری را هم پوشش دهند، از چندین طبقه با چند پروانه ساخته می شوند. اما کاربرد هایی که بر اساس کاتالوگ پمپ شناور پمپیران برای این محصولات ذکر شده است، به شرح زیر می باشد.

  • سیستم های آبیاری و زهکشی
  • تخلیه انواع استخر ها و آبگیر ها
  • آب نما ها و فواره ها
  • صنعت تصفیه آب
  • ایستگاه های تقویت کننده فشار
  • سیستم های اطفا حریق
  • سیستم های شست و شوی صنعتی
  • معادن
  • انواع سیستم های خنک سازی

کاتالوگ پمپ شناور پمپیران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *