پمپ, لوب پمپ

لوب پمپ پترولند

لوب پمپ پترولند

برند پترولند

پیشتر در رابطه با اینکه پمپ لوب چیست و تفاوت های لوب پمپ و پمپ دنده ای را به صورت کامل توضیح داده ایم. همچنین به معرفی تولید کنندگان ترک این پمپ از جمله لوب پمپ ییلدیز و لوب پمپ کوپار پرداختیم. در این مقاله قصد داریم به معرفی برند دیگری از این پمپ هایژنیک به نام لوب پمپ پترولند بپردازیم. با ما همراه باشید تا با ویژگی ها و مزایای پمپ lobe پترولند آشنا شوید.  

برند پترولند متعلق به شرکتی ترکیه ای می باشد که فعالیت خود را در تولید و عرضه انواع پمپ و الکتروموتور در کاربری های مختلف از سال 2000 شروع کرده است. امروزه در کشور های دیگر نیز دارای نمایندگی می باشد. تولید این کمپانی بر پایه حفظ کیفیت، مشتری مداری، توجه به محیط زیست و به صرفه بودن می باشد. از جمله پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ lobe می باشد که در ادامه، کاتالوگ پمپ پترولند نیز ارائه شده است.

برند پترولند

ویژگی های لوب پمپ پترولند

پمپ پترولند در مقایسه با سایر برند های ترک از تنوع مدل بیشتری برخوردار است. این برند از این نظر مانند لوب پمپ اینوکسپا می باشد. همچنین مشابه آن ها به پمپ هایژنیک نیز معروف هستند. چرا که از لحاظ استریل بودن کاملا بهداشتی می باشند. در ادامه به مهم ترین مشخصات فنی آن ها از جمله هد و دبی اشاره شده است.

نام سری حداکثر هد (متر) حداکثر دبی (متر مکعب بر ساعت)
ZL 105 20 0.12
ZL 110 20 0.3
ZL 115 12 0.72
ZL 120 8 1.26
ZL 220 8 1.26
ZL 225 8 3.71
ZL 330 12 6.11
ZL 340 8 8.63
ZL 440 12 13.6

همانطور که از اعداد بالا مشخص است و با توجه به ماهیت این پمپ ها و اینکه پمپ لوب چیست ، مشاهده می کنید که تعدد مدل این برند بالاست. به همین خاطر تمامی هد و دبی مورد نیاز برای این دسته از پمپ ها را به راحتی پوشش می دهد. جهت استعلام قیمت نیز می توانید با شماره 44965607-021 تماس حاصل فرمایید.

مزایای لوب پمپ پترولند

از مهم ترین ویژگی های این پمپ ها، نوع طراحی آن هاست. به این صورت که دارای چرخدنده های دو و سه لوبه بوده که قابلیت چرخش در هر دو جهت را دارند. به همین دلیل می توان با این دسته از لوب پمپ ها هر نوع سیالی با هر ویسکوزیته ای و حتی همراه با قطعات جامد درشت را پمپاژ کرد. تولید جریان توسط این محصولات به صورت کاملا یکنواخت بوده و با هر دو نوع برق تکفاز و سه فاز نیز سازگار می باشند. آب بندی تمامی پمپ lobe های پترولند به کمک مکانیکال سیل تکی یا دوبل انجام گرفته است.

تعمیر و نگهداری پمپ های این برند بسیار ساده و نصب آن نیز به دو صورت افقی و عمودی امکان پذیر است. جنس پمپ هایژنیک در تمامی مدل هایش از استیل می باشد. دیواره آن ها نیز به صورت دو جداره ساخته شده تا برای هر دو شرایط گرم و سرد مناسب باشد. نحوه شست و شوی آن ها هم به گونه ای صورت می پذیرد که نیاز به جداسازی خود پمپ از مدار نیست. همچنین از دیگر مزایای آن ها داشتن یک شیر تخلیه روی بدنه و تنوع اتصال لوله به دو صورت فلنجی و کلمبی می باشد.

کاربردهای لوب پمپ پترولند

سیالاتی با ویسکوزیته های مختلف و یا موادی متشکل از قطعات جامد امروزه در هر صنعتی یافت می شود. پمپ lobe دقیقا برای انتقال این گونه مواد طراحی شده استو از نمونه های این صنایع می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • صنایع غذایی جهت انتقال شکلات، مربا، عسل و غیره
  • صنایع دارویی نظیر انواع پماد ها
  • صنایع بهداشتی به مانند موادی مثل خمیر دندان
  • موارد تولید و جا به جایی رنگ و رزین
  • انواع نوشیدنی ها
  • صنایع شیمیایی
  • صنایع لبنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *