پمپ, پمپ حلزونی

مشخصات پمپ های دو مکشه

مزایای-پمپ-های-دو-مکشه

مشخصات پمپ های دو مکشه این گونه است که ساختاری شبیه پمپ های گریز از مرکز یک طبقه دارند. کارکرد آن به این صورت است که براساس نیروی گریز از مرکز، مایع به مرکز پمپ و پروانه وارد می ‌شود. پروانه از طریق الکتروموتور با سرعت بالا دوران می ‌کند. مایع موجود در بین پره ‌های پروانه همراه با آن حرکت می کند که انرژی جنبشی آن افزایش می ‌یابد.

سپس در اثر نیروی گریز از مرکز به طرف خارج پرتاب می‌ شود و پوسته پمپ را پر از سیال می ‌کند. به این ترتیب انرژی جنبشی مایع به دلیل طراحی خاص مجرای خروجی پمپ، به انرژی پتانسیل فشار تبدیل می شود. در ادامه مزایای پمپ های دو مکشه و کاربرد پمپ دو مکشه را شرح می دهیم. همچنین برای استعلام قیمت پمپ ها و دریافت کاتالوگ پمپ دو مکشه می توانید با ما در شهر پمپ تماس حاصل نمایید.

مشخصات پمپ های دو مکشه

محفظه ی این پمپ ها با برش محوری بوده که امکان تعویض اجزای حرکتی را مهیا می کند. روی محفظه ، رینگ های سایش قابل تعویض وجود دارد. فلنج های مکش و رانش پمپ به نیمه پایینی محفظه وصل است که هر دو فلنج در یک خط موازی مرکز قرار دارند. پروانه ی پمپ نیز از نوع شعاعی ، بسته و دارای دو ورودی سیال می باشد . در این نوع پروانه نیروی محوری معمولا وجود نخواهد داشت.

محور پمپ نیز از جهت نشت سیال مورد پمپاژ کاملا آب بندی شده و روی محور  در محل آب بندها، با بوش محافظ پوشش داده شده است. یاتاقان های پمپ هم در هر طرف یک عدد بلبرینگ شیار عمیق دارند. که دارای پوشش هستند و احتیاج به روانکاری مجدد در طول عمر بلبرینگ نخواهند داشت.

مزایای پمپ های دو مکشه

مزایای پمپ های دو مکشه

وقتی که حجم زیادی از سیال مورد نیاز باشد، از پمپ های دو مکشه ی یک مرحله ای استفاده می شود. این پمپ ها دارای پروانه تکی دو مکشه هستند. سیال از دو طرف به طور هم زمان به پروانه وارد می شود که درجه ی بالایی از توازن محوری را به وجود می آورد. پوسته ی پمپ نیز، در طول محور شافت به صورت افقی دو تکه می باشد.

همین امر باعث می شود که بدون دست زدن به لوله های مکش و رانش و محرک پمپ، قسمت های داخلی پمپ را بیرون آوریم. ارتعاش ناچیزی دارد و کم صدا است. در تماس نبودن سطوح و رزوه ها با سیال باعث جلوگیری از خوردگی می شود و در نهایت طول عمر پمپ افزایش می یابد.

کاربرد پمپ دو مکشه

  • ایستگاه های پمپاژ آب رسانی
  • زهکشی، نیروگاه ها، سیستم های تامین آب مصارف صنعتی
  • سیستم های فاضلاب و صنایع پتروشیمی
  • کاربرد های آتش نشانی
  • صنایع دریایی
  • پالایشگاه ها
  • کشاورزی و آبیاری

کاتالوگ پمپ دو مکشه برای انتخاب راحت تر در سایت شهر پمپ قرار داده شده است. شما می توانید برای مشاوره ی خرید و استعلام قیمت پمپ ها با ما تماس بگیرید. همچنین ارسال تمام محصولات شهر پمپ رایگان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *