پمپ, پمپ دنده ای

پمپ دنده ای پترولند

برند پترولند (PETROLAND)

پمپ های دنده ای شامل دو نوع پمپ دنده ای داخلی و خارجی می شوند. امروزه علاوه بر تولید کنندگان خارجی، شرکت های ایرانی بسیاری نیز اقدام به ساخت و فروش پمپ دنده ای دو جداره و تک جداره کرده اند. پمپ دنده ای ایران تولید و پمپ دنده ای تهران تولید، از جمله این شرکت هاست. در این مقاله به یکی از برندهای خارجی انواع پمپ دنده ای استیل به نام پمپ دنده ای پترولند می پردازیم.

برند پترولند متعلق به شرکتی ترکیه ای می باشد که فعالیت خود را در تولید و عرضه انواع پمپ و الکتروموتور در کاربری های مختلف از سال 2000 شروع کرده است. امروزه نیز در کشور های دیگر دارای نمایندگی می باشد. تولید این کمپانی بر حفظ، مشتری مداری، توجه به محیط زیست و به صرفه بودن می باشد. از جمله ی پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ دنده ای پترولند است که در ادامه، کاتالوگ پمپ پترولند نیز ارائه شده است. لازم به ذکر است که با تماس با 44965607-021 می توانید از قیمت و لوازم پمپ دنده ای این برند مطلع شوید.

برند پترولند

ویژگی های پمپ دنده ای پترولند

معمولا فروش پمپ دنده ای برای انواع سیالات با ویسکوزیته های مختلف می باشد. به همین خاطر باید تنوع مدل برای پوشش تمامی این مواد را داشته باشد. در ادامه به معرفی این انواع از پمپ های دنده ای پترولند پرداخته شده است.

نام سری حداکثر هد (متر) حداکثر دبی (مترمکعب بر ساعت) نوع
PM 102 50 خارجی
PD 100 70.3 26 داخلی
PD 200 140.6 390 داخلی
PD 400 140 390 داخلی
PD 500 140.6 17 داخلی
PD 700 98.4 17 داخلی

 

همانطور که در جدول بالا نیز مشخص است، برند پترولند هر دو نوع خارجی و داخلی را داراست. مشخص است که لوازم پمپ دنده ای ، مشخصات فنی و قیمت مدل داخلی و خارجی با هم متفاوت می باشد.

مزایای پمپ دنده ای پترولند

اصلی ترین مزیت این پمپ ها، تنوع بسیار از نظر سایز، متریال و اتصالات آن هاست. پمپ دنده ای استیل و چدن دو متریال پر استفاده در ساخت پمپ های دنده ایست. همچنین پمپ های پترولند، اتصالات 90 و 180 درجه هر دو را پوشش می دهند. پمپ دنده ای دو جداره و تک جداره از دیگر موارد تعدد مدل آن ها به حساب می آید. این پمپ ها دارای تعمیر، نگهداری و استفاده آسان نیز می باشند.

از آنجاییکه عملکرد آن ها به صورت خودمکش است، هنگام کار، فشار دستگاه کاهش پیدا نمی کند. از جمله لوازم پمپ دنده ای پترولند نیز می توان به وجود شیر تخلیه روی بدنه پمپ، فلنچ و مکانیکال سیل اشاره کرد. پیشتر در رابطه با تفاوت های کلی پمپ دنده ای و لوب پمپ اشاره کردیم. نکته قابل توجه در مورد برند پترولند این است که انواع دنده ای آن، مقرون به صرفه تر از لوب پمپ ها هستند. پدیده کاویتاسیون نیز به ندرت در این محصولات صورت می گیرد.

لوازم پمپ دنده ای

کاربردهای پمپ دنده ای پترولند

بالاتر ذکر شد که کاربرد این پمپ ها هر نوع ویسکوزیته ای را پوشش می دهد. در ادامه به برخی از صنایع مورد استفاده این پمپ ها اشاره شده است.

  • صنایع آرایشی و بهداشتی
  • صنایع دارویی
  • صنایع غذایی
  • صنایع تولید رنگ، کاغذ و شکر
  • موارد گاز و پتروشیمی
  • انتقال آسفالت، روغن و انواع قیر
  • صنایع شیمیایی برای پمپاژ انواع مواد شیمیایی
  • موارد کشاورزی و دریایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *