پمپ, پمپ دیافراگمی

پمپ دیافراگمی دینو

پمپ دیافراگمی دینو

برند دینو (DINO)

پمپ های دیافراگمی، از جمله پمپ های خاص در صنایع مختلف می باشند. به دلیل کاربرد های منحصر به فردی که انواع پمپ دیافراگمی داراست، ساخت پمپ دیافراگمی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین استفاده از پمپ دیافراگمی فشار قوی با برند های معتبر بسیار مهم می باشد. از جمله این برند ها می توان به پمپ دیافراگمی ارو، دیافراگمی گراکو و پمپ دیافراگمی فلویمک اشاره کرد. در این مقاله به معرفی برند معتبر دیگری، پمپ دیافراگمی دینو ، خواهیم پرداخت. جهت اطلاع از مشخصات فنی نظیر فشار پمپ دیافراگمی قیمت و مشاوره رایگان با شماره 44965607-021 تماس حاصل فرمایید.  

برند دینو متعلق به شرکتی تایوانی می باشد و در سال 2009 شروع به کار کرده است. تولید این کمپانی بر پایه شناسایی و رفع نیاز مشتری است. از سایر ویژگی های آن، استفاده آسان و مدل های به روز شده محصولات آن می باشد. از جمله ی پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ دیافراگمی دینو می باشد. هر چند پمپ های بشکه کش دینو نیز از محبوبیت بالایی در بازار فروش برخوردارند.

برند دینو

ویژگی های پمپ دیافراگمی دینو

ساخت پمپ دیافراگمی برند دینو، به گونه ایست که تمام مدل های آن توسط هوا راه اندازی شده و کار می کنند. به همین خاطر در موارد بسیاری می توانند جایگزین انواع برقی این دسته از پمپ ها شوند. در ادامه سعی شده است مهم ترین ویژگی های این مدل از پمپ دیافراگمی فشار قوی در جدولی ارائه شود.

نام سری حداکثر فشار (بار) حداکثر دبی (متر مکعب بر ساعت)
DA25 8.3 131
DA40 8.3 337
DA50 8.3 642
DA80 8.3 885

 

همانطور که از فشار پمپ دیافراگمی در جدول بالا پیداست، تنها تفاوت مدل های مختلف این پمپ ها در این مورد می باشد. بدیهی است تنها عامل تاثیر گذار روی پمپ دیافراگمی قیمت آن ها و نکته قابل توجه جهت خریدشان، میزان فشار مد نظر ما در سیستم مورد استفاده می باشد. لازم به ذکر است متریال انواع این پمپ ها نیز مشابه هم میباشد که در ادامه شرح داده شده است.

مزایای پمپ دیافراگمی دینو

از مهم ترین مزیت های این دسته از پمپ ها، نیروی محرکه آن ها جهت شروع به کار است. زیرا از آنجاییکه این شرکت جزو شرکت های نسبتا جدید میباشد، تمامی مدل های پمپ دیافراگمی فشار قوی دینو ، به صورت پنوماتیکی بوده و با فشار هوا کار می کنند. دلیل آن استفاده از تکنولوژی روز دنیا در ساخت پمپ دیافراگمی می باشد. به همین خاطر این محصولات در برابر دماهای بالا هم بسیار مقاوم به حساب می آیند. نصب پمپ دیافراگمی این برند و نحوه استفاده از آن ها نیز بسیار ساده می باشد.

از دیگر ویژگی های مثبت پمپ های دیافراگمی دینو می توان به طول عمر بالای آن ها اشاره کرد. همچنین متریال های مختلفی (آلومینیوم و استنلس استیل) در ساخت پمپ دیافراگمی استفاده می گردد. مزایای دیگر قابل ذکر در این محصولات امکان کار در فشار های بسیار بالا می باشد. به همین خاطر به صورت کلی به این پمپ ها، پمپ دیافراگمی فشار قوی دینو گفته می شود.

کاربردهای پمپ دیافراگمی دینو

همانطور که در بالا مشاهده فرمودید، میزان فشار قابل تامین توسط این پمپ های دیافراگمی مقادیر بالایی میباشد. همین خصوصیت آن ها را در موارد مختلفی جهت کارکرد مناسب می سازد. از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پمپاژ سیالات شیمیایی و خورنده اعم از حلال ها، اسید ها، باز ها
  • صنایع غذایی جهت انتقال موادی نظیر سس، آب شور، شکلات، خمیر و مربا
  • پمپاژ انواع سیالات با ویسکوزیته های مختلف
  • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
  • و سایر صنایع شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *