پمپ, پمپ پیستونی

پمپ کارواش سه فاز و تک فاز

پمپ-کارواش-سه-فاز-و-تک-فاز

پمپ های پیستونی که از نوع پمپ های جابجایی مثبت محسوب می شوند. از طریق حرکت پیستون در سیلندر و حرکات رفت و برگشتی عمل پمپاژ را انجام می دهند. اگر هد یا فشار بالا مورد نیاز باشد از این پمپ ها استفاده می شود که به پمپ کاوراش نیز شناخته شده اند. این پمپ ها به عنوان پمپ کارواش خانگی ، صنعتی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین ابعاد آن شامل پمپ کارواش کوچک و بزرگ است که هر کدام کاربری های خاصی دارند.   

نحوه کار پمپ کارواش

نحوه کار پمپ کارواش یا واتر جت به این صورت است که با اتصال به یک مخزن، آب ورودی مورد نیاز تامین می شود. منبع آب از طریق شیلنگ نازل به دستگاه وصل می شود. به وسیله ی پمپ آب فشار قوی فشار آب ورودی افزایش می یابد و به این ترتیب آب با فشار بیشتری به سمت بیرون هدایت می شود. همین امر باعث اثر بخشی بهتر جریان آب به منظور حذف و زدودن آلودگی ها می باشد. انرژی مورد نیاز دستگاه نیز از طریق جریان برق و سوخت های فسیلی تامین می شود.

پمپی که در دستگاه به کار رفته از نوع پیستونی است که در مقاله ی لینک شده راجع به آن توضیح داده شده است. همچنین در مطالب قبلی نحوه ی نصب و عملکرد پمپ های کارواش به طور مفصل ارائه شده است. پمپ پیستونی در مواردی کاربرد دارد که به فشار خروجی بالا یعنی از  100 تا 1000 بار نیاز باشد. بیشترین کاربرد پمپ پیستونی به عنوان پمپ کارواش خانگی و صنعتی است.

این پمپ ها دارای برند های متفاوتی است که هر کدام قیمت و توان های مختلفی دارند. مثلا قیمت پمپ کارواش چینی از ایتالیایی پایین تر است. ولی پمپ های ساخت ایتالیا از کیفیت بهتری برخوردار می باشند. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت پمپ کارواش چینی ،ایتالیایی و… با ما در شهر پمپ تماس بگیرید.

قیمت-پمپ-کارواش-چینی

انواع کاربرد پمپ کارواش

پمپ کارواش خانگی

این پمپ ها فشار ضعیف تری دارند و برای شست و شوی دوچرخه، نمای ساختمان و … استفاده می شوند. پمپ کارواش کوچک در کارواش های خانگی استفاده می شود. که به دلیل ابعاد کوچک کاربری راحت تر و به آسانی حمل و نقل می شوند.

کاربرد صنعتی

کارواش صنعتی یا واترجت دستگاه های شوینده فشار قوی است که با افزایش جریان آب لایه های سخت تر آلودگی را از سطوح تمیز می کند. دستگاه های کارواش صنعتی با توجه به میزان فشار و دبی که تعیین کننده ی توانایی دستگاه است در انواع مختلف تولید شده است. بعضی از کاربرد های آن در زمینه ی صنعتی برای رسوب زدایی، تمیز کردن انبار و سوله ها، تمیز کردن آلودگی های روغنی و… می باشد.

اجزای پمپ کارواش

  • موتور
  • فیلتر آب ورودی
  • پمپ فشار قوی
  • شیلنگ
  • نازل ها

پمپ کارواش سه فاز و تک فاز

تک فاز

کارواش های صنعتی تک فاز برای عملکرد خود از برق شهری استفاده می کنند. که گزینه ی مناسبی هستند برای تمیز کردن آلایند ها از سطوح. علاوه بر توان و قدرت بالای آن ها حمل و جابجایی راحتی دارند. همچنین دارای بدنه ی مقاوم، فشار و راندمان بالا و کم صدا می باشند. معمولا نیز در پمپ های خانگی از الکتروموتور های تک فاز استفاده می شود.

سه فاز

پمپ کارواش سه فاز دستگاه های پر قدرتی هستند با خروجی دبی پایین و فشار بالا. به دلیل قدرت و توان بیشتر پمپ های صنعتی و نیمه صنعتی از الکتروموتور های سه فاز استفاده می کنند. به همین منظور در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *