کلید پرشر ترانسمیتر, لوازم جانبی

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر زیپوینت

ترانسمیتر ها دستگاهی هستند که کمیت و پارامتر هایی از قبیل دما، رطوبت، سطح مایعات و مواردی از این قبیل را اندازه گیری می کنند. در مقاله های قبلی راجع به ترانسمیتر و انواع آن توضیح داده شده است. در این قسمت مشخصا در مورد ترانسمیتر دما و کاربرد های آن شرح داده خواهد شد.

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما یک دستگاه ابزار دقیق محسوب می شود که برای اندازه گرفتن دما در فرآیند های مختلف کاربرد دارد. ترانسمیتر دما، از یک سنسور دما مثل سنسور RTD یا ترموکوپل و یک ترانسمیتر تشکیل شده است. که در یک تجهیز قرار گرفته اند. اصلی ترین و مهم ترین قسمت تشکیل دهنده ترانسمیتر دما، سنسور دما می باشد. که کار اندازه گیری دما را انجام می دهد و همچنین سیگنال را تقویت کرده و به اتاق کنترل یا سیستم مانیتورینگ انتقال می دهد. این دستگاه قبل از ارسال آمده سازی سیگنال را انجام می دهد.

از این ترانسمیتر ها در سیستم های ابزار دقیق پیشرفته استفاده می شود. به این دلیل که با به کار گیری آن ها در سیستم ابزار دقیق و کنترل امکان استفاده از متراژ بالای کابل وجود دارد. که این مسئله مخصوصا برای سایت های بزرگ مزیت است. سنسور دما در قسمت بیرونی ترانسمیتر دما قرار گرفته و به طور مستقیم با محیط اندازه گیری دما ارتباط دارد. به این ترتیب که با تغییرات دمای محیط دمای حسگر نیز تغییر می کند.

دارای سه نسل است هر کدام با عملکرد های مختلف و کاربرد های آن در صنایع و پالایشگاه ها می باشد. قیمت ترانسمیتر دما متفاوت است و بستگی به برند و کیفیت آن دارد. برای گرفتن مشاوره و اطلاع از قیمت ترانسمیتر دما و همچنین انواع پمپ ها می توانید با ما در شهر پمپ تماس حاصل نمایید. ضمنا ارسال تمام محصولات شهر پمپ رایگان می باشد.

انواع ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما بر اساس تامین جریان و شیوه ی نصب انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

بر اساس شیوه ی نصب

  • ترانسمیتر دما هد مونت استوانه ای

ترانسمیتر دما هد مونت روش های اندازه گیری آسانی دارد و در کلگی یا بالای محفظه ی سنسور قرار دارد.

ترانسمیتر دما ریل مونت

این مدل ترانسمیتر روی دین ریل ها و در داخل تابلو نصب می شود.

ترانسمیتر دما فیلد مونت

در سیستم به صورت پک جداگانه و کامل نصب می شود و در مقابل شرایط محیطی و مواد خورنده مقاوم است.

بر اساس تامین جریان

بر این اساس به دو نمونه ی پسیو و اکتیو تقسیم می شود:

پسیو

کاربرد این مدل زیاد است به خصوص در مواردی که منبع جریان قطع است. این ترانسمیتر غیر فعال حساب می شود که به منبع تغذیه ی مجزا و سیم کشی نیاز ندارد.

اکتیو

این نوع روی دو خط کمیت اندازه گیری شده را ارسال می کند. به سیم کشی و منبع تغذیه ی جداگانه احتیاج دارد. که سیم کشی آن می تواند به صورت تک سیم یا دو سیم باشد.

ترانسمیتر دما دارای یک سری سنسور و ترانسمیتر می باشد که به طور مختصر به آن می پردازیم.

سنسور Pt 100

سنسور Pt 100 از سنسور های مقاومتی است که یکی از سنسور های سنجش دما محسوب می شود.

سنسور RTD

سنسور RTD از سنسور های اندازه گیری دما به صورت تماسی می باشد و مقاومت الکتریکی آن ها به طور خطی با نوسان دما تغییر می کند.

ترانسمیتر زیپوینت

ترانسمیتر زیپوینت یک ترانسمیتر دما هوشمند است که در کلگی سنسور دما نصب می شود. این ترانسمیتر یک تقویت کننده ی سیگنال دو سیم می باشد که از سرعت بالایی نیز برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *