پمپ, پمپ دوزینگ

پمپ دوزینگ گراندفوس

پمپ دوزینگ گراندفوس

برند گراندفوس

در رابطه با انواع پمپ تزریق مایعات و تفاوت دوزینگ پمپ با پمپ های پرریستالتیک صحبت کرده ایم. در این مقاله قصد داریم با یکی از با کیفیت ترین برند های این پمپ به نام پمپ دوزینگ گراندفوس آشنا شویم. غالب برند های دوزینگ پمپ، ایتالیایی می باشد. نمونه های دیگر آن پمپ دوزینگ سکو، دوزینگ امک، دوزینگ اتاترون و پمپ تزریق آکوا را می توان نام برد. جهت دریافت کاتالوگ دوزینگ پمپ گراندفوس و قیمت پمپ تزریق کلر این برند با شماره 44965607-021 تماس حاصل فرمایید.

برند گراندفوس متعلق به شرکتی دانمارکی می باشد که با خرید آلدوز در سال 2006، شروع به تولید تجهیزات آب و فاضلاب کرد. محصولات این کشور امروزه به 56 کشور صادر می گردد. تولید این کمپانی بر پایه مشتری مداری و رعایت آخرین استانداردها، همچنین تولید آن با توجه به نیازهای به روز بازار می باشد. از جمله ی محصولات این شرکت، پمپ دوزینگ گراندفوس می باشد که در ادامه، کاتالوگ دوزینگ پمپ گراندفوس نیز ارائه شده است.

برند گراندفوس

ویژگی های پمپ دوزینگ گراندفوس

برند گراندفوس هر دو نوع پمپ دوزینگ سلونوئیدی و برقی دیافراگمی را دارا می باشد. در ادامه به معرفی کلی این محصولات بر اساس کاتالوگ دوزینگ پمپ گراندفوس پرداخته شده است. هر یک از این سری ها خود دارای چنین مدل مختلف نیز می باشند.   

نام سری حداکثر فشار (بار) حداکثر دبی (لیتر بر ساعت) جنس دیافراگم
DDA 16 200 PTFE
DDC 10 15 PTFE
DDE 10 200 PTFE
DDI 10 150 PTFE
DME 10 940 PTFE
DMH 200 3000 PTFE
DMX 12 4000 PTFE

 

همانطور که در جدول بالا نوشته شده است، دیافراگم تمامی مدل ها از جنس PTFE ساخته شده است. زیرا با توجه به کاربرد این پمپ ها باید از ویژگی ضد خوردگی برخوردار باشند. جهت دریافت مشاوره رایگان و قیمت پمپ تزریق کلر گراندفوس با ما در ارتباط باشید.

مزایای پمپ دوزینگ گراندفوس

این انواع دوزینگ پمپ به انگلیسی نیز dosing pump نامگذاری می شود، عملکردی بسیار دقیق دارند. همچنین امکان لینک شدن با تجهیزات کنترل سیستم را نیز دارا می باشند. گفتیم که در سه نوع سلونوئیدی، دیافراگمی و در صورت سفارش با موتور های ضد انفجار نیز عرضه می گردند. به همین خاطر رنج وسیعی از هد و دبی را پوشش می دهند. انواع دیافراگمی آن نیز بسیار قوی بوده و امکان تامین فشار های بسیار بالا را دارند. این پمپ ها همین طور قادر به تولید جریانی کاملا نرم نیز هستند.

از آنجاییکه پمپ تزریق مایعات برند گراندفوس جزو با کیفیت ترین برند ها محسوب می شود، تعمیر و نگهداری آن ها به نسبت سایر برند ها کمتر و آسان تر می باشد. این موضوع در رابطه با نحوه نصب پمپ های دوزینگ نیز صادق است. موجود بودن در دو جنس پلیمر و استیل و نیز با دو صفحه نمایش آنالوگ و دیجیتال از دیگر مزایای آن ها به حساب می آید. به همین خاطر کنترل دبی ان ها هم به دو روش دستی و اتوماتیک امکان پذیر است.  

پمپ تزریق مایعات   

کاربردهای پمپ دوزینگ گراندفوس

همانطور که از نام دوزینگ پمپ به انگلیسی مشخص است، این پمپ ها مخصوص پمپ تزریق مایعات می باشند. بنابراین امکان پمپاژ انواع مواد شیمیایی اسیدی و بازی و سیال ها توسط آن ها وجود دارد. از جمله دیگر صنایعی که از این پمپ ها استفاده می گردد، به شرح زیر است.

  • صنایع پزشکی و دارویی
  • صنایع تولید کاغذ و خمیر
  • صنایع تصفیه آب (آشامیدنی) و فاضلاب
  • کلرزنی و نمک زدایی
  • صنایع نساجی و تولید رنگ
  • در برج های خنک کننده و دیگ های بخار
  • مصارفی جهت نظافت صنعتی و گرمایش صنعتی
  • صنایع غذایی
  • پالایشگاه ها، نفت و گاز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *