پمپ, پمپ سانتریفیوژ

پمپ سانتریفیوژ بهار

پمپ سانتریفیوژ بهار

در ابتدا به تعریف پمپ سانتریفیوژ می پردازیم که این پمپ از نوع پمپ با جابجایی غیر مثبت است. وابسته به اجزای مکانیکی آن، به صورت انتقال انرژی جنبشی دریافت شده از الکتروموتور به مایع مورد پمپاژ می باشد. طرز کار پمپ سانتریفیوژ این گونه است که وقتی سیالاتی رقیق وارد این پمپ می شوند، پره های موجود در پمپ از طریق مکش ایجاد شده شروع به چرخیدن می کنند. این چرخش نهایتا منجر به حرکت مایع داخل پمپ می شود. این عملیات به همراه نیروی گریز از مرکز و فشاری که تولید شده، مایع را به خارج از پمپ پرتاب می کند.

محل خارج شدن مایع از این پمپ نیز، چشمی موجود روی پروانه می باشد. جهت افزایش فشار در این سری از پمپ ها، می توان از روش هایی نظیر تغییر در سرعت پروانه، استفاده از پروانه ای قوی تر یا استفاده از تعداد بیشتری از پروانه ها کمک گرفت. پمپ سانتریفیوژ یکی از پرکاربرد ترین پمپ ها در صنعت محسوب می شود. اما فقط جهت پمپاژ سیالاتی با ویسکوزیته پایین مانند آب یا روغن خالص مناسب می باشند. برای آشنایی بیشتر با تعریف پمپ سانتریفیوژ می توانید به مقاله های لینک شده مراجعه کنید. با طرز کار پمپ سانتریفیوژ آشنا شدیم و در ادامه به پمپ سانتریفیوژ بهار می پردازیم.

برند بهار پمپ

برند بهار متعلق به شرکتی ایرانی می باشد که فعالیت خود را در تولید و عرضه انواع پمپ ها در زمینه های مسکونی، تجاری، صنعتی و کشاورزی شروع کرده است. تولید این کمپانی بر پایه ارتقا کیفیت و نوآوری می باشد. از جمله پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ سانتریفیوژ است که جدول پمپ سانتریفیوژ بهار و کاربرد های آن ارائه می شود. لازم به ذکر است که از طریق تماس با کارشناسان ما می توانید از قیمت به روز پمپ سانتریفیوژ بهار مطلع شوید. همچنین نکته ی قابل توجه اینکه ارسال تمام محصولات شهر پمپ به صورت رایگان می باشد.

برند بهار پمپویژگی و جدول پمپ سانتریفوژ بهار

این نوع پمپ دارای سری های BCH و BSC می باشد. در جدول زیر به مشخصات سری ها اشاره شده است که می توانید با توجه به آن پمپ مورد نظر خود را انتخاب فرمایید. همچنین برای مشاهده ی کاتالوگ آن ها به سایت شهر پمپ مراجعه نمایید.

نام سری
حداکثر هد (متر)
حداکثر دبی (متر مکعب بر ساعت)
جنس بدنه و پروانه
BCH 32 30 چدن
BCS 21 30 چدن

مزایای پمپ سانتریفیوژ بهار

از جمله مزایای آن این است که قیمت پمپ های سانتریفیوژ بهار نسبت به برند های خارجی کم تر است. ساختمان این پمپ ها ساده است و فضای کمی را اشغال می کند. با راندمان و کیفیت بالا ساخته شده است و دارای خدمات پس از فروش و گارانتی می باشد. اگر نکات راجع به نگهداری این پمپ ها را رعایت کنید بازدهی بهتری دارد. به این شکل که بازرسی دوره ای انجام شود و روغن کاری به موقع صورت گیرد.

کاربرد و طرز کار پمپ سانتریفیوژ

  • پمپاژ آب، آب دریا و فاضلاب
  • پمپاژ نفت و موارد پتروشیمی
  • آبرسانی ساختمان های مسکونی
  • آبیاری در موارد کشاورزی
  • پمپاژ آب چاه
  • موارد صنعتی مانند خنک کردن آب دستگاه ها
  • سیرکوله کردن آب داغ
  • سیستم های آتش نشانی
  • سیستم های کنترل جامدات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *