تجهیزات, شیر فشار شکن, کلرزن گازی

شیر فشار شکن چیست ؟

شیر فشار شکن چیست

امروزه با افزایش جمعیت و به تبع آن افزایش مصرف آب، منابع آب زیرزمینی به شدت کاهش یافته است. به همین خاطر از تجهیزاتی همچون کلرزن گازی و کلرزن مایع برای تصفیه آب و فاضلاب استفاده می گردد. از این طریق می توان این آب ها را دوباره مصرف کرد. این تجهیزات خود شامل چندین لوازم مختلف می باشند. از جمله آن ها می توان به انواع شیر فشار شکن اشاره نمود. جهت اطلاع از اینکه کاربرد شیر فشار شکن چیست و نیز طریقه نصب شیر فشار شکن با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که این اطلاعات برای هر برند از کاتالوگ شیر فشار شکن آن برند قابل استنباط می باشد.

شیر فشار شکن چیست ؟

به طور کلی در دستگاه های کلرزنی گازی، از گاز کلر برای عملیات تصفیه استفاده می گردد. اما این گاز کلر دارای فشار بسیار بالایی است. بنابراین جهت استفاده در سیستم های موجود در تصفیه خانه باید فشار آن کاهش یافته و متعادل شود. برای این منظور با توجه به مشخصات فنی موجود در کاتالوگ شیر فشار شکن از این دستگاه استفاده می شود. معمولا فشار گاز کلر توسط این قطعات به سه بار کاهش می یابد. طریقه نصب شیر فشار شکن نیز در تصفیه خانه ها به گونه ایست که بین کپسول گاز کلر و وکیوم رگلاتور قرار خواهد گرفت.  

کاربرد شیر فشار شکن

انواع شیر فشار شکن

با توجه به توضیحات بالا متوجه شدیم که شیر فشار شکن چیست . در این قسمت قصد داریم با انواع شیر فشار شکن آشنا شویم. این دسته بندی بر اساس نیروی محرکه آن ها جهت شروع به کارشان صورت گرفته و شامل دو مدل زیر می باشد.

  1. شیر فشار شکن برقی

  2. شیر فشار شکن مکانیکی

بدیهی است همانطور که از نامگذاری آن ها مشخص است، نوع برقی با انرژی الکتریکی و نوع مکانیکی با انرژی جنبشی کار می کند.

کاربرد شیر فشار شکن

همانطور که در بالا ذکر شد، اصلی ترین کاربرد شیر فشار شکن به منظور کاهش فشار سیال برای ورود به سیستم می باشد. اما این سیالات می توانند شامل موارد زیر شوند.

  • کاهش فشار گاز کلر در کلرزن گازی
  • کاهش فشار آب در صنایع دیگر

مزایا و معایب شیر فشار شکن

با توجه به ساختمان و عملکرد ساده این دستگاه، تعدد مزایا و معایب شیرفشارشکن مانند سایر تجهیزات کلرزنی نیست. به هر حال در ادامه به مهم ترین این موارد اشاره شده است:

  • بهبود طول عمر وکیوم رگولاتور
  • امکان تنظیم فشار گاز کلر در هنگام خروج از شیر فشار شکن

همچنین مهم ترین نکته منفی در رابطه با این نوع شیر ها، لزوم خالص بودن گاز کلر می باشد. زیرا این قطعه بر اساس کاتالوگ شیر فشار شکن آپشنی برای زدودن ناخالصی از گاز کلر ندارد.

خرید شیر فشار شکن و نحوه انتخاب آن

جهت انتخاب نوع درست این دستگاه، تنها توجه به چند عامل مهم، کافی است. این عوامل نیز به شرح زیر می باشد.

  • میزان فشار مورد نظر از این شیر.
  • متریال مورد استفاده در آن متناسب با نوع سیال و میزان خورندگی آن

طریقه نصب انواع شیر فشار شکن

جنس شیر فشار شکن

با توجه به اینکه گاز کلر از جمله مواد خورنده محسوب می شود. بنابر این مناسب ترین جنس جهت ساخت آن Monell، Hastelloy و یا برنج می باشد.

فروش اینترنتی شیر فشار شکن

فروشگاه شهر پمپ، امکان خرید آنلاین را به مشتری می دهد تا از لیست قیمت شیر فشار شکن تنها با یک تماس مطلع شوند. همچنین از این طریق، با کمترین زمان ممکن می توان مناسب ترین نوع آن را انتخاب و نمود. کارشناسان ما نیز آماده ارائه مشاوره رایگان در این زمینه به مشتریان محترم می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *