پمپ

اهمیت روانکاری در صنعت

کاربرد روانکار ها

از انواع روانکاری جهت راحتی حرکت نسبی سطوح درتماس با یکدیگر به کار می رود. روانکاری یکی از مهم ترین اقداماتی است که برای نگه داری از تجهیزات مکانیکی و ماشین آلات صورت می گیرد. این امر سبب کاهش میزان خرابی تجهیزات، افزایش طول عمر قطعات و در نتیجه کاهش هزینه های نگه داری می شود. امروزه اهمیت روانکاری در صنعت بر کسی پوشیده نیست. با مطرح شدن بحث های جدیدی همچون منابع تجدید ناپذیر وهمچنین رعایت الزامات زیست محیطی، مطالعه روی روانکارها بیشترصورت می گیرد. برای جلوگیری از فرسایش واز کار افتادگی زودرس ماشین آلات صنعتی و همین طور دسترسی به بیشترین بازده مکانیکی در حداقل زمان. وجود یک برنامه روانکاری مناسب از اساسی ترین اقدامات لازم می باشد. از این جهت اهمیت روانکاری در صنعت بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. برای یک روانکاری صحیح باید به چهار عامل توجه شود. نوع روانکار، مقدار، زمان و مکان روانکاری.

کاربرد روانکار ها

یکی از کاربرد روانکار ها و از اصلی ترین وظایف آن کنترل، کاهش اصطکاک وسایش بین دوسطح است. از دیگر کاربرد روانکار ها :

جلوگیری ازخوردگی و زنگ زدگی سطح فلزات

پاک کنندگی سطوح و تعلیق ذرات ناخالص وجلوگیری ازرسوب آن ها روی قطعه های سیستم

آب بندی سیستم

انتقال قدرت وانرژی هیدرولیکی

خنک کاری و جلوگیری از افزایش شدید حرارت قطعات

انواع روانکاری

روانکار ها به طور کلی به دو دسته ی روانکارهای خودرو و روانکارهای صنعتی تقسیم می شوند. روانکارهای صنعتی نیز به دو دسته ی روغن روانکاری صنعتی و روانکاری مخصوص دیگرمثل گریس ها، روانکار های فلزکاری وروانکار های جامد تقسیم می شوند. البته روانکارها ازنظر حالت فیزیکی نیز تقسیم بندی می شوند. از این نظر به چهار دسته ی روان کننده های گازی، روان کننده های مایع، گریس ها و روان کننده های جامد تقسیم می شوند.

روانکار های گاز

روانکارهای گازی مثل هوا، هلیوم، بخار مایعات و…. در دما های خیلی بالا یا پایین، سرعت بسیارزیاد و بار کم. یا در مواردی که پرتوهای هسته ای در محیط وجود دارد، استفاده می شود. گرانروی آن ها با تغییر دما تغییرچندانی نمی کند. روانکارهای گازی اصطکاک درونی کمی دارند، ناخالصی ندارند. همچنین به دلیل سرریز نشدن در صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی کاربرد دارند.

روانکاری مایع

از میان روان کار ها، روان کار های مایع اهمیت زیادی دارند و از مهم ترین آن ها روغن روانکاری می باشد. روغن ها می توانند مصنوعی، گیاهی و معدنی یا ترکیبی از آن ها باشند. برای عنوان مثال به روغن های خودرو می توان اشاره کرد. از دیگر روان کار های مایع می توان آب یا آب صابون را نام برد که در تراش کاری های سبک کاربرد دارند.

روانکاری جامد

روان کار های جامد یا روان کار های خشک بر خلاف جامد بودن، توانایی کاهش اصطکاک بین سطوح را دارند. این نوع روان کار ها توانایی تحمل بار و حرارت بیشتری نسبت به سایر روان کار ها دارند. از معروف ترین آن ها  گرافیت و مالیبدن دی سولفید می باشند. روان کار های جامد معمولا در یاتاقان ها، قفل ها و… استفاده می شوند.

گریس ها

گریس ها از معرف ترین روانکارها محسوب می شوند که شبیه هیچ کدام از روان کاری هایی قبلی نیستند. گریس ها ازیک روغن پایه معدنی یا سنتزی ویک پرکننده یا یک سفت کننده به دست می آیند. درمواردی که انجام با روانکارهای مایع مشکل است، یا اینکه یک بار روانکاری برای مدت زمان طولانی کفایت می کند، این روانکارها کاربردی فروانی خواهند داشت.

روش های روانکاری

در هر سه آن ها نوع روان کننده و افزودنی های آن اهمیت زیادی دارد تا اجزا را در مقابل سایش محافظت کند.

روانکاری تمام لایه
روانکاری مرزی
روانکاری فیلم مختلط
روانکاری پمپ ها

روانکاری پمپ ها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا باعث کارکرد بهتر پمپ ها می شود. یکی از موارد قبل از راه اندازی پمپ ها توجه به سطح روغن پمپ می باشد. زیرا از اصطکاک بین سطوح و خرابی تجهیزات پمپ جلوگیری می کند. همچنین باعث کارکرد بهتر پمپ ها می شود. اگر پمپی به صورت خشک کار کند باعث سایش و اصطکاک بین تجهیزات پمپ می شود.  که پس از مدت کوتاهی باعث خرابی سیستم پمپ و در نتیجه سوختن پمپ می شود.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *