پمپ, پمپ دوزینگ

دوزینگ پمپ آکوا

دوزینگ پمپ آکوا

به صورت کلی مدل های بسیار متنوعی از پمپ ها وجود دارند که به فراخور نوع طراحی و ساختمان هر یک، کاربرد های برخی از آن ها حساس تر از برخی دیگر می باشد. یکی از این پمپ ها، دوزینگ پمپ یا پمپ تزریق نام دارد و یکی از برند های پر استفاده آن ها نیز دوزینگ پمپ آکوا می باشد که در این مقاله قصد داریم به تشریح بیشتر آن بپردازیم.

شناخت برند های مختلف محصولاتی همچون پمپ های تزریق از آنجایی حائز اهمیت می شود که به دلیل کاربرد ویژه و حساسی که دارند، باید از کیفیت و دقت بالایی برخوردار باشند. بنابراین خرید این محصولات باید از برند هایی صورت پذیرد که این ویژگی ها را در طراحی خود لحاظ کرده اند. شهر پمپ به عنوان فروشگاه اینترنتی برند های مختلف این پمپ ها، مرجعی مناسب برای کسب اطلاعات در این زمینه محسوب می شود. علی الخصوص که آماده ارائه مشاوره های رایگان برای این منظور نیز می باشد.

برند آکوا (AQUA)

برند آکوا مربوط به شرکتی ایتالیایی بوده که فعالیت خود را از سال 1974 در زمینه تولید و عرضه انواع تجهیزات آزمایشگاهی شروع نموده است. با توجه به طراحی انعطاف پذیر محصولات این برند و نیز تنوع مدلی بالای آن ها بر اساس نیاز مشتری، امروزه پمپ های آکوا به 100 کشور دیگر صادر می گردند. یکی از محصولات این شرکت، پمپ دوزینگ می باشد که در ادامه، اطلاعات بیشتری از آن با توجه به کاتالوگ محصولات برند آکوا ارائه شده است.

برند آکوا

ویژگی های دوزینگ پمپ آکوا

جدول زیر خلاصه ای از مهم ترین مشخصات فنی مدل های مختلف انواع محصولات دوزینگ پمپ آکوا می باشد. با توجه به این جدول مشاهده می کنید که میزان هد و دبی انواع این پمپ ها، طیف وسیعی را پوشش داده، اما در مقابل جنس دیافراگم همگی آن ها یکسان و از تفلون که دارای مقاومت بالایی است، ساخته می شود. همچنین لازم به ذکر است که این مدل ها هر دو نوع موتور دار و سلونوئیدی پمپ های تزریق را پوشش می دهند.

نام سری حداکثر فشار (بار) حداکثر دبی (لیتر بر ساعت) جنس دیافراگم
HC150 8 7 PTFE
HC151 20 14 PTFE
HC200 18 18 PTFE
HC300 20 55 PTFE
HC500 20 35 PTFE
HC897 20 14 PTFE

مزایای دوزینگ پمپ آکوا

مهم ترین مزیت این دوزینگ پمپ ها که باعث شده است تا برای سیالاتی خطرناک همچون انواع سیالات خورنده و قابل اشتعال مناسب باشند، متریال مورد استفاده در ساخت قطعاتی از پمپ است که در تماس مستقیم با این سیالات قرار دارند. بر این اساس دیافراگم این محصولات همانطور که در بالا نیز مشخص است، از PTFE و کلگی آن ها نیز از پلیمر ساخته می شود. اما علاوه بر نوع متریال، طراحی ای بدون داشتن هر نوع نشتی از دیگر علل مناسب بودن این پمپ ها برای سیالات خاص شیمیایی به شمار می رود.

انواع پمپ های دوزینگ آکوا

همچنین امکان عرضه انواع دوزینگ پمپ آکوا با دو محرک سلونوئیدی و ضد انفجار، دلیل دیگری است که این پمپ ها را برای سیالات قابل اشتعال هم مناسب نموده است. از دیگر ویژگی های مثبت آن ها تنوع در نحوه تزریق (شامل تعداد ضربات و میزان حجم در هر بار از تزریق) و چگونگی تنظیم آن می باشد که به دو صورت آنالوگ یا دستی و دیجیتال، بسته به نوع نیاز، انجام می شود. نکته آخر نیز بحث قیمت این محصولات است که با وجود تمامی موارد بالا، کماکان بسیار مقرون به صرفه محسوب می شود. شما می توانید این موضوع را با استعلام قیمت از شهر پمپ به راحتی متوجه شوید.     

کاربرد های دوزینگ پمپ آکوا

با توجه به توضیحات فوق الذکر، بدیهی است که پمپ های دوزینگ به صورت کلی مخصوص تزریق انواع سیالات شیمیایی، آن هم با دقت بالا، در صنایع مختلف می باشند. در رابطه با دوزینگ پمپ آکوا ، این صنایع شامل موارد زیر و سیالاتی شامل انواع اسید ها، باز ها و یا دیگر سیالات اشتعال پذیر می شوند.

  • صنایع پزشکی و موارد آزمایشگاهی
  • صنعت تولید کاغذ و رنگ
  • صنایع تصفیه آب و فاضلاب برای انجام عملیات های کلرزنی در آن ها
  • گند زدایی و اسید شویی خطوط لوله و مخازن سیستم های مختلف
  • سیستم های آب شیرین کن برای جلوگیری از ایجاد رسوب

پمپ تزریق آکوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *