پمپ, پمپ دوزینگ

دوزینگ پمپ آکوا

برند آکوا (AQUA)

پمپ های دوزینگ که به آن ها پمپ تزریق هم گفته می شود، به دلیل کاربرد ویژه ای که دارند، جزو پمپ های حساس محسوب می شوند. به همین خاطر در بحث خرید پمپ تزریق مواد شیمیایی باید به برند تولیدی محصول توجه به خصوصی شود تا از لحاظ کیفیت، در سطح بالایی باشند. انواع دوزینگ پمپ خارجی نظیر پمپ تزریق امک یا دوزینگ پمپ سکو از این دسته به حساب می آیند. در این مقاله نیز قصد داریم به معرفی و فروش دوزینگ پمپ آکوا بپردازیم.

برند آکوا متعلق به شرکتی ایتالیایی می باشد که فعالیت خود را در تولید و عرضه انواع پمپ های آزمایشگاهی در کاربری های مختلف از سال 1974 شروع کرده است. محصولات این کشور امروزه به 100 کشور صادر می گردد. تولید این کمپانی بر پایه نیاز مشتری و تنوع و انعطاف پذیری محصولات می باشد. از جمله ی محصولات این شرکت، پمپ تزریق می باشد که در ادامه، کاتالوگ پمپ آکوا نیز ارائه شده است. لازم به ذکر است که با تماس با 44965607-021 می توانید از قیمت پمپ تزریق آکوا مطلع شوید.

ویژگی های پمپ دوزینگ آکوا

در جدول زیر به مشخصات انواع پمپ های دوزینگ برند آکوا اشاره شده است. فروش دوزینگ پمپ آکوا در هر دو نوع دیافراگمی و سلونوئیدی صورت می گیرد. 

نام سری حداکثر فشار (بار) حداکثر دبی (لیتر بر ساعت) جنس دیافراگم
HC150 8 7 PTFE
HC151 20 14 PTFE
HC200 18 18 PTFE
HC300 20 55 PTFE
HC500 20 35 PTFE
HC897 20 14 PTFE

 

در خرید پمپ تزریق مواد شیمیایی ، جنس دیافراگم پمپ بسیار مهم می باشد. همانطور که از جدول بالا مشخص است، در برند آکوا این قطعه از تفلون که مقاومت بالایی دارد، ساخته می شود.

مزایای دوزینگ پمپ آکوا

مهم ترین ویژگی این دوزینگ پمپ خارجی ، عدم وجود نشتی و مقاومت بالای آن هاست. به همین خاطر برای سیالات خورنده بسیار مناسب می باشد. همچنین کلگی آن ها از جنس پلیمر و عملکردشان از نوع دوزینگ پمپ دیافراگمی محسوب می شود. فروش دوزینگ پمپ های آکوا در دو نوع، همراه با محرک سلونوئیدی یا محرک ضد انفجار، امکان پذیر است. مدل ضد انفجار مختص سیالات قابل اشتعال می باشد. از دیگر موارد تنوع این پمپ ها، آنالوگ یا دیجیتالی بودن آن هاست. به این صورت امکان تنظیم تعداد ضربات تزریق و نیز حجم هر تزریق وجود دارد. قیمت خرید انواع پمپ های دوزینگ آکوا با توجه به موارد بالا، همچنان مقرون به صرفه می باشد.

انواع پمپ های دوزینگ آکوا     

کاربردهای پمپ تزریق آکوا

استفاده اصلی انواع دوزینگ پمپ ها فارغ از برندشان، تزریق مواد شیمیایی در صنایع مختلف می باشد. موارد زیر از جمله موارد پر کاربرد تر این برند از دوزینگ پمپ به شمار می آید.

  • صنایع پزشکی و آزمایشگاهی
  • صنایع تولید کاغذ و رنگ
  • صنایع تصفیه آب و فاضلاب به منظور کلرزنی
  • گندزدایی و اسید شویی خطوط و مخازن
  • سیستم های RO به منظور جلوگیری از ایجاد رسوب
  • تزریق انواع اسیدها، باز ها و سیالات قابل اشتعال

دوزینگ پمپ خارجی

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *