پمپ, پمپ دیافراگمی

نحوه ی نصب پمپ دیافراگمی

نحوه ی نصب پمپ دیافراگمی

در مقاله های قبلی مفصل راجع به اینکه پمپ دیافراگمی چگونه کار می کند، انواع آن و نحوه ی کار پمپ های دیافراگمی را شرح داده ایم. می توانید با استفاده از کلمات لینک شده مطالعه نمایید. به طور مختصر نحوه ی کار پمپ های دیافراگمی به این شکل است که نوعی پمپ های خود مکش با جا به جایی مثبت هستند که با حرکت رفت و برگشتی دیافراگم عمل پمپاژ سیالات را انجام می دهند. دارای انواع پنوماتیکی، دستی و برقی هستند که بیشترین استفاده از نوع بادی آن می باشد.

کاربرد پمپ های دیافراگمی در صنایع مختلف است مثل صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی، کاشی و سرامیک، انتقال چسب و رزین، انتقال حلال ها و…. پمپ های دیفراگمی دارای جنس های مختلف بدنه و دیافراگم است. در ادامه راجع به نحوه ی نصب پمپ دیافراگمی، مزایای آن که شامل تعمیر پمپ دیافراگمی و ساختار پمپ دیافراگمی است توضیح می دهیم. شما می توانید برای گرفتن راهنمایی رایگان و اطلاع از قیمت های به روز از مشاوران ما، تماس گرفته یا به سایت شهر پمپ مراجعه نمایید. همچنین با خرید از شهر پمپ محصولات به صورت رایگان هر کجای ایران که باشید به دست شما خواهد رسید.

نحوه ی نصب پمپ دیافراگمی

به نسبت نصب راحتی دارد و تنوع نصب آن از محاسن این پمپ محسوب می شود. مکش مثبت یعنی پایین تر از سطح سیال است. وقتی به صورت خود مکش است بالا تر از سطح سیال است. حمل و نقل آسانی دارد و به راحتی می توان از جایی به جای دیگر منتقل کرد. این زمانی است که نصب به طور سیار است. به این ترتیب باید ورودی هوای پمپ به خروجی کمپرسور متصل شود. تمام اتصالات بدون نشتی و با مستقیم ترین راه ورودی و خروجی باشد. به قطر لوله های مکش توجه شود. ضمنا برای نصب ایمن تر از کارشناسان کمک بخواهید.

پمپ-دیافراگمی-چگونه-کار-می-کندساختار و قطعات پمپ دیافراگمی

قطعات پمپ دیافراگمی شامل دیافراگم، فلنج نگهدارنده، توپک، شافت و قطعات بدنه است. بعضی ساختار پمپ دیافراگمی دارای دو کانال است که شامل دو دیافراگم و محفظه است. با یک میله رابط به هم متصل شدند که حرکت آن به صورت خطی می باشد. پمپ بادی که از یک شیر توزیع هوا تشکیل شده به پشت دیافراگم هوای فشرده شده را منتقل می کند. به این ترتیب با عمل رفت و برگشت پمپاژ سیال صورت می گیرد.

پمپ ها دارای یک شیر توپی و زبانه ای است، پمپ با شیر های توپی مناسب ترین نوع پمپ بادی است. ورودی آن در پایین محفظه دیافراگم و خروجی در قسمت بالا ی محفظه می باشد. این طراحی باعث خروج گاز ها همراه با سیال از محفظه می شود. بخار و هوا نیز به راحتی از خروجی که در قسمت بالای محفظه است خارج می شود. در پمپ های دارای شیر یک زبانه ای به این صورت است که، چون ذرات جامد ته نشین می شوند به این دلیل خروجی در قسمت پایین محفظه قرار گرفته است. که به راحتی ذرات همراه با سیال خارج می شوند.

قطعات-پمپ-دیافراگمی

مزایا و کاربرد پمپ های دیافراگمی

  • دارای استاندارد و بسیاری از انواع آن ضد انفجار است و ایمنی بالایی دارند زیرا با کمپرسور هوا کار می کنند.
  • نصب راحتی دارند، توان مکش بالایی دارند که می توان بدون احتیاج به تجهیزات خاص و هوا گیری پمپاژ سیالات انجام شود. همچنین دارای قابلیت کارکرد خشک نیز می باشد.
  • دبی و فشار ثابتی ندارد و می توان متناسب با نیاز خود آن را تغییر داد که در این صورت میزان آبدهی و فشار نیز می تواند متغیر شود.
  • برای موادی که حساس هستند کار ساز است و بدون آسیب سیال را منتقل می کند. همین طور می توان در داخل سیال غوطه ور کرد و از داخل پمپاژ را انجام دهد.
  • نگداری و تعمیر پمپ دیافراگمی آسان است زیرا قطعات و تجهیزات آن به راحتی قابل دسترس است.
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *