پمپ, پمپ پیستونی

پمپ پیستونی اینترپمپ

پمپ پیستونی اینترپمپ

برند اینترپمپ

پمپ های پیستونی، دسته ای مستقل از سایر پمپ ها و جزو انواع پر قدرت محسوب می شوند. به همین خاطر احتساب آن ها با انواع دیگر پمپ، امری اشتباه می باشد. چراکه با مقایسه پمپ های پیستونی و دنده ای و نیز مقایسه پمپ های دیافراگمی و پیستونی، متوجه تفاوت های هر یک خواهیم شد. انواع پمپ پیستونی هیدرولیک ، شامل برندهای مختلفی نظیر پمپ پیستونی کت و پمپ پیستونی برتولینی می شوند. در این مقاله به معرفی معروف ترین برند این پمپ ها، یعنی پمپ پیستونی اینترپمپ می پردازیم.

برند اینترپمپ متعلق به شرکتی ایتالیایی می باشد. فعالیت خود را در تولید و عرضه انواع الکتروپمپ در کاربری مختلف از سال 1977 شروع کرده و امروزه به کشورهای دیگر صادر می گردد. تولید این کمپانی بر پایه نوآوری در ساخت محصولات می باشد. از دیگر ویژگی های آن، تولید پمپ پیستونی فشار قوی تر و مفیدتر از رقباست. از جمله ی معروف ترین پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ پیستونی اینتر می باشد که در ادامه به بررسی انواع آن ها پرداخته شده است. لازم به ذکر است که با تماس با 44965607-021 می توانید از قیمت این پمپ کارواش مطلع شوید.

برند اینترپمپ

ویژگی های پمپ پیستونی اینتر

انواع پمپ پیستونی هیدرولیک برند اینترپمپ، دارای هر دو نوع پمپ پیستونی صنعتی و پمپ پیستونی کوچک (خانگی) می شوند. در جدول زیر به اساسی ترین مشخصات مورد نیاز جهت خرید یک پمپ پیستونی فشار قوی اشاره شده است.

نام سری حداکثر فشار (بار) حداکثر دبی (لیتر بر ساعت)
HT 250 170
HP 500
47 250 30
2 275 16
W98 100 11
WS82 80 21
Hydraulic
SS 200 150
WS201 200 15
WS151 150 15
W130 130 9.5
W150 150 8

  

بدیهی است مدل هایی که دارای مشخصات فنی پایین تری هستند از نوع پمپ پیستونی کوچک محسوب می شوند. و مدل هایی با فشار و دبی بالاتر، از نوع پمپ پیستونی صنعتی هستند که در صنایع سنگین استفاده می شوند.

مزایای پمپ پیستونی اینترپمپ

از مشخصه های اصلی پمپ پیستونی اینتر ، ابعاد فشرده، کوچک شده و سروصدا و لرزش پایین آن هاست. همچنین تعمیرات و نحوه نصب پمپ های پیستونی این برند نیز بسیار آسان می باشد. تنوع مدل انواع پمپ پیستونی هیدرولیک ، رنج وسیعی از فشارها (80 تا 500 بار) را پوشش می دهد. از آنجاییکه استانداردهای بین المللی در ساخت این پمپ ها رعایت میشود، از طول عمر، کیفیت و راندمان بالایی برخوردارند. علاوه بر این در صورت استفاده درست از آن ها و بازدید های دوره ای، استهلاک مدل های مختلف پمپ پیستونی فشار قوی ، بسیار کم میباشد. همچنین دبی آن ها هنگام کار نیز کاملا دارای پایداری است.

پمپ پیستونی فشار قوی

یکی از مشکلات اساسی خرید انواع پمپ، در دسترس بودن لوازم جانبی آن ها هنگام بروز خرابی در آن هاست. برند اینتر، با تولید و عرضه تمام تجهیزات و قطعات پمپ های خود، این مشکل را در بازار فروش پمپ پیستونی اینتر حل کرده است. از دیگر وزایای این محصولات امکان کار با هر دو موتور بنزینی و هیدرولیکی است. نحوه اتصال آن ها نیز به صورت کوپلینگ روی شاسی به دو شکل ثابت یا متحرک می باشد. متریال مورد استفاده در ساخت بدنه آن ها می تواند از جنس های مختلف نظیر آلومینیوم، برنج یا استیل باشد. جایگزینی سرامیک به جای فولاد در ساخت پیستون این پمپ ها، از دیگر ویژگی های مثبت پمپ های پیستونی اینتر می باشد.

کاربردهای پمپ پیستونی اینتر

این پمپ ها قابلیت تولید فشار بالایی را دارند. به همین خاطر عمده استفاده آن ها در کارواش هاست. این مورد دلیل نامگذاری پمپ پیستونی فشار قوی یا پمپ کارواش نیز می باشد. در ادامه به دیگر کاربردهای انواع پمپ پیستونی هیدرولیک اینتر اشاره شده است.

  • انواع کارواش های سنتی و مدرن
  • سیستم های شست و شوی صنعتی
  • شست و شوی معابر شهری
  • رسوب زدایی، چربی زدایی و زنگ زدایی
  • صنایع نفت، گاز، فولاد و سایر صنایع فلزی
  • جهت تست لوله گاز و تست های هیدرواستاتیک
  • صنایع غذایی جهت پمپاژ موادی نظیر شکلات
  • در برش سرامیک، شیشه، فلز و سنگ
  • سیستم های آب شیرین کن
  • موارد کشاورزی برای مه پاشی گلخانه ها، سم پاشی و انواع سیستم های آب پاشی

پمپ پیستونی هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *