پمپ, پمپ سانتریفیوژ, دسته‌بندی نشده

کار پمپ استخر

پمپ-تصفیه-استخر

ساخت و راه اندازی یک استخر احتیاج به رسیدگی و نگهداری دارد. از تجهیزات مهمی که برای همه ی استخر ها ضروری است، پمپ استخر و یا پمپ تصفیه استخر می باشد. وظیفه ی این پمپ گردش آب استخر جهت تصفیه و برگرداندن مجدد آن به محیط استخر می باشد. برای آشنایی بیشتر مفصل تر راجع به کار پمپ استخر و پمپ تصفیه استخر مطالبی ارائه می شود.

کار پمپ استخر

این پمپ از مهم ترین قسمت های سیستم تصفیه ی استخر محسوب می شود. که وظیفه ی آن پمپاژ کردن آب به فیلتر می باشد. اگر پمپاژ انجام نگیرد سیرکولاسیونی نیز در کار نخواهد بود و آب استخر تصفیه نمی شود. بودن سیستم تصفیه همراه با یک پمپ استخر از اصلی ترین تجهیزات استخرها می باشند.

کار پمپ استخر به این شکل است که باید در مدت زمان مشخصی تمام آب استخر را عوض کند. سپس آن را به فیلتر می رساند و بعد از تصفیه کردن، مجدد به استخر بر می گرداند.

وظیفه ی صافی پمپ استخر نیز تمیز کردن آب از اجسام ریز و برخی آلایندگی ها است. به این ترتیب بعد از گذر آب از بخش های سیستم تصفیه مانند کلرزن نمکی و دستگاه UV به وسیله جت ها به استخر بر می گردد.

قیمت-پمپ-استخر

زمان کارکرد پمپ استخر

پمپ‌‌ها بر مبنای کاربری استخر و مقدار گردش آب در آن‌‌ها انتخاب می‌ شوند. زمان کارکرد پمپ استخر نیز باید در مدت مشخصی (معمولا بین 6 تا 8 ساعت) تمام آب استخر را تعویض کند. و سپس آن را به صافی پمپ استخر می رساند و بعد از تصفیه، بار دیگر آب را به استخر باز می گرداند.

انتخاب مناسب پمپ تصفیه استخر

هر استخری با توجه به نوع کاربری و حجم آب موجود احتیاج به پمپ تصفیه استخر مخصوص خود دارد. برخی افراد فکر می ‌کنند با خریدن یک پمپ تصفیه ی بزرگ، انتخاب مناسبی انجام دادند. در صورتی که این تفکر کاملا اشتباه است. اگر هنگام خرید پمپ تصفیه پتانسیل استخر در نظر گرفته نشود. استخر دچار مشکلات زیادی می شود و باعث تحمیل هزینه های گزافی می باشد.

نکته ی بعدی اینکه یک پمپ مناسب باید عملکردی روان و بی ‌صدا داشته باشد. از دیگر عواملی که باید به آن توجه کنید جنس مناسب بدنه ی پمپ است. زیرا به دلیل وجود مواد ضد عفونی ‌کننده، بدنه ی لوله‌‌ها و سیستم پمپ استخر باید مقاومت کافی را داشته باشند. در غیر این صورت بعد از مدت کوتاهی عملکرد پمپ دچار مشکل شده و درست کار نمی کند.

برای انتخاب یک پمپ گفته شده که باید به میزان گردش آب و نوع استخر توجه کنید. اما به غیر از آن باید به افت فشار پمپ استخر نیز توجه کنید. مهم ‌ترین عاملی که بر افت فشار تاثیر می گذارد فاصله ی موتورخانه تا محل تخلیه استخر (طول مسیر لوله کشی) است. از دیگر عوامل تاثیرگذار اندازه ی لوله کشی های مکش و دهش، انتخاب فیلتر شنی، تفاوت ارتفاع پمپ و ارتفاع استخر می باشد.

برای انتخاب و نصب مناسب ترین پمپ بهتر است از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید. قیمت پمپ استخر نیز با توجه به انواع و جنس آن متفاوت است. شما می توانید برای خرید و استعلام قیمت پمپ استخر مد نظر خود با ما در شهر پمپ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *