پمپ

انواع سیستم آب بندی

انواع-سیستم-آب-بندی

انواع پمپ ها جهت انتقال سیالات از یک نقطه به نقطه ی دیگر کاربرد دارند. به همین دلیل از مهم ترین کار هایی که باید در خط تولید بر روی آن ها انجام گیرد. عایق بندی این دستگاه ها می باشد تا در حین عملکرد سیالات از آن ها خارج نشوند. در این مقاله اطلاعاتی راجع به انواع سیستم آب بندی در پمپ ها ارائه می شود.

انواع سیستم آب بندی پمپ

انواع سیستم آب بندی شامل آب بند مکانیکی پمپ و پکینگ پمپ می باشد. استفاده از پکینگ پمپ به عنوان آب بند همیشه مناسب و عملی نیست. زیرا برخی از مایعات مثل بوتان و پروپان حلال مواد چرب کننده ی پکینگ ها می باشند. دراین صورت تنظیم آب بندی از بین می رود.

همچنین با محکم کردن پیچ های گلند اصطکاک و انرژی ایجاد شده باعث کاهش عمر و خراب شدن غلاف ها می شود. از طرف دیگر وقتی که میزان نشت باید حداقل باشد از آب بند مکانیکی پمپ استفاده می کنند.

پکینگ پمپ

در این نوع سیستم از کاسه نمد، استافینگ باکس لایی یا پکینگ و کلاهک آبی یا گلند پمپ ساخته می شود. خود لایه ها نیز انواع مختلفی دارند: پر کاربرد ترین لایه ها، لایه ی پنبه نسوز یا آزبست پکینگ و لایه آزبست آغشته به ماده گرافیت می باشد. این لایه ها نرم و منعطف هستند که به خوبی منافذ را پر می کنند. که از چرخیدن و حرکت شفت جلوگیری نمی کنند.

در این سیستم برای اینکه از نشتی پیشگیری شود، شفت پمپ را از درون جعبه آب بندی که از لایی های حلقه ای شکل پر شده رد می کنند. و این لایه  های حلقوی به وسیله ی کلاهک عایق بندی یا همان گلند پمپ به هم فشرده می شوند. به شکلی که لای شفت پمپ را به خوبی در بر می گیرند و از نشتی جلوگیری می شود. در هنگام چرخیدن شفت لایی ها گرم شده و برای خنک کردن آن ها یک حلقه ی فانوسی را قرار می دهند.

مایعی  که نقش خنک کننده دارد از یک سمت حلقه لنترن وارد و از طرف دیگر خارج می شود و حرارت را به خود می گیرد.

از انواع پکینگ، اورینگ ها هستند. کاربرد اورینگ ها برای آب بندی پیستون درسیلندر و شیرهای هیدرولیکی محل اتصال شیلنگ و پمپ می باشد. موارد دیگر آن گلند پمپ ، کاسه نمد ها، آب بند های فلزی، سیل های فلنجی، آب بند های V شکل و U شکل و واشر کمپرسی می باشد.

آب بند مکانیکی پمپ

اجزای اصلی آن شامل: روتیتین فیس، استیشن فیس، فنر، درایو کالر و سیل گلند. تنوع سیل مکانیکی زیاد است ولی اصول کاری آن ها یکسان است. روتیتینگ فیس روی شفت نصب می شود و با آن می چرخد. استیشن فیس ثابت است و به پوسته وصل می باشد. این دو سطح کاملا صیقلی بوده و به موازات وعمود بر شفت پمپ نصب می شوند.

 در آب بند مکانیکی امکان نشتی از سه محل وجود دارد:

فضای بین سطوح صیقلی

بین شفت و قسمت متحرک

ما بین پوسته و قسمت ثابت

جهت جلوگیری از نشتی بین شفت و روتیتینگ فیس و همچنین پوسته و استیشن فیس از اورینگ استفاده می شود. اورینگ ها به افزایش دما بسیار حساس هستند. هنگام بالا رفتن دمای سیل مکانیکی اورینگ ها خواهند سوخت و سیل مکانیکی دچار نشتی می شود.

سومین محلی که امکان نشتی از آن وجود دارد فضای بین پوسته و قسمت ثابت است. این سطوح باید به هم چسبیده باشند و فقط با  لایه ای از سیال از هم جدا شوند. به همین دلیل از فنر استفاده می شود. فنر بر روی درایو کالر قرار می گیرد و فشار مایع و فنر سطوح دوار و ثابت را به هم چسبیده نگه می دارد که از نشتی جلو گیری می کند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *